Vulmdiet

"Váš sprievodca proteínovou diétou VULM Diet."

Proteínová diéta

Proteínová diéta nie je zázračná diéta na chudnutie, ale dlhoročný osvedčený spôsob chudnutia. Koncept proteínovej diéty prvykrát  predložil v roku 1974 Dr. Blackburn (Harvardova univerzita v USA) na základe dlhoročného výskumu zdokumentovaného v práci pod názvom PSMF - Protein Sparing Modified Fast ("bielkoviny šetriace modifikovaný pôst"), kde položil základy ketogénnych diét. Táto forma chudnutia sa teší svojej obľube dodnes vďaka svojej bezpečnosti a skvelým výsledkom.

Základným predpokladom proteínovej diéty VULM Diet je dodať telu zvýšené množstvo biologicky vysokohodnotných bielkovín za súčasného obmedzenia cukrov a tukov. Prvým zdrojov energie tela sú obvykle sacharidy, ak však obmedzíme ich prísun, sú veľmi rýchlo spotrebované a tak primárnym zdrojom energie sa stane tuk uložený v zásobách tela. Táto metabolická zmena v tele sa nazýva ketóza. Rýchle odburávanie tuku počas ketózy produkuje tzv. ketolátky (acetón, kyselinu acetónovú a betahydroxymaslovú). Tieto látky navodia pocit nasýtenia (približne od 2. - 3. dňa od začatia 1. fázy) a navodzujú u väčšiny ľudí pocit dobrej až euforickej nálady. Z týchto dôvodov je ketogénna diéta veľmi dobre znášaná a jej dodržiavanie je v porovnaní s inými diétami oveľa ľahšie.

Základný mechanizmus proteínovej diéty

 1. zvýšený prísun biologicky vysoko hodnotných bielkovín. Sú to extrakty z mlieka, sóje a vaječného bielku. Tieto sa v organizme ďalej rozkladajú na tzv. "ketolátky" (acetón, kyselinu acetónovú a betahydroxymaslovú). Spolu s obmedzeným prísunom cukru podnetia odbúravanie tukového rezervného tkaniva, zatiaľ čo svalové tkanivo je maximálne chránené.
 2. úplné vynechanie cukrov. Prípravky VULM Diet spolu s povolenými druhmi zeleniny, obsahujú dostatočné množstvo cukrov pre normálne fungovanie organizmu.
 3. dostatočný prísun vlákniny. Podpora dobrej funkcie čriev je umocnená prijímaním povolených druhov zeleniny, ktorých konzumácia - určených druhov je dokonca neobmedzená.
 4. ďalším predpokladom úspešnej diéty je dostatočný príjem tekutín a primeraná fyzická aktivita, ktorej intenzita sa určí pri vstupnom vyšetrení na základe meraní.

Likvidáciou nadbytočných tukových zásob sa telo súčasne zbavuje aj nebezpečných toxických látok, ktoré sa nachádzali v tukovom tkanive. Preto pri jeho odstraňovaní dochádza postupne aj k detoxikácii organizmu, čo sa často počas diéty prejavuje aj zlepšením kvality pleti.

Výhody proteínovej diéty  VULM DIET

 • bezpečné a účinné chudnutie pod odborným, resp. lekárskym dohľadom
 • počas diéty dochádza k značnému úbytku podkožného tuku a čo je najdôlešitejšie aj viscerálneho (vnútrobrušného) tuku, ako aj k poklesu hladiny krvných tukov (triglyceridy, celkový cholesterol, LDL cholesterol), pričom svalová hmota je maximálne chránená najkvalitnejšími proteínmi
 • naši klienti vďaka produktom VULM Diet nehladujú, netŕpia, sú v psychickej pohode
 • jednoduchý a jasný diétny režim bez stresujúceho počítania kalórií alebo váženia potravín
 • jednoduchá a rýchla príprava potravín VULM Diet
 • očista organizmu a zlepšenie pleti
 • zlepšenie zdravotného stavu
 • počas nášho dietného programu sa naučíte jesť zdravo, pravidelne, v malých dávkach, dodržiavať pitný režim, pravidelne sa hýbať, osvojíte si nové stravovacie návyky a zdravý životný štýl
 • vysokokvalitné jedlá VULM Diet sú vyrobné vo Francúzsku z prírodných surovín (vaječných bielok, sója)
 • našim klientom je poskytovaná maximálna starostlivosť po odbornej, ako aj ľudskej stránke - chceme byť Vašou oporou počas celého dietného programu

Program VULM Diet je šitý na mieru pre každého a má 4 fázy, ktoré sú rozvrhnuté tak, aby sa dosiahlo zníženie telesnej hmotnosti na úkor tukového tkaniva a zabezpečila sa udržateľnosť dosiahnutých výsledkov.

 

 

Používaním stránok prevádzkovateľa SLIM 4U, s.r.o. dietologické centrum
súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.
Viac informácií.