Vulmdiet

Táto fáza sa už vlastne nenazýva diéta, ale zdravý životný štýl, spôsob života.

4. fáza proteínovej diéty

Táto fáza sa už vlastne nenazýva diéta, ale zdravý životný štýl, spôsob života. Umožňuje udržať si optimálnu telesnú hmotnosť a zároveň prispieva k udržaniu zdravia alebo k zlepšeniu zdravotného stavu. Je nastavená rovnováha medzi energetickým príjmom a energetickým výdajom.

Odporúča sa jesť 3 – 4 krát za deň, na noc sa neprejedávame. Vzdávame sa natrvalo škodlivých látok v potravinách. Vynechávame kravské mlieko, rafinované cukry, hydrogenované tuky a chemicky upravované potraviny. Kvalitný alkohol sa užíva len príležitostne a striedmo. Predtým než niečo zjeme, zvážme, či nám to skôr prospeje alebo ublíži.

Dosiahli sme to, že sa cítime príjemne. Teší nás zvýšená vitalita, výkonnosť, mladnutie a radosť zo života. V tejto fáze sa môžu naďalej konzumovať instantné bielkovinové jedlá v množstve 1 – 2 krát za deň, obvykle ide o bielkovinové raňajky a olovrant. Pokiaľ je to nutné, môžeme začať sladiť napr. sušeným ovocím, sladom alebo javorovým sirupom.

Modelový jedálniček 4. fáza

Po prebudení vypijeme veľký pohár vlažnej vody, podľa možnosti až pol litra.

Raňajky

Pozor! Zásadne sa nesmú vynechať raňajky, aj keby sme si kvôli tomu mali privstať.

  • jedno instantné jedlo VULM Diet  napr. omeleta alebo 2 vajíčka natvrdo, či plátok šunky
  • doobeda 1 kus ovocia (jablko, hruška)
Obed
  • obed má byť hodnotný na vlákninu a bielkoviny, napr. čerstvý zeleninový šalát. Čo najviac sa snažíme obmedziť tuky, prílohu môžu tvoriť doporučené sacharidy alebo strukoviny a samozrejme varená zelenina.
Olovrant
  • jedno sladké alebo slané  instantné jedlo VULM Diet
Večera
  • má byť v menšom množstve ako na obed, ale bohatá na živiny v podobe kvalitného chudého mäsa, strukovín, či celozrnných obilnín, to všetko s dostatkom zeleniny

Základ nového jedálnička

Kvalitné nízkotučné mäso vrátane rýb 2 - 3 krát do týždňa, strukoviny (šošovica, fazuľa, žltý hrach, cícer) 3 krát do týždňa, obilniny (ovsené vločky s hrozienkami, jačmenné krúpy, polenta, pohánka), celozrnné cestoviny a samozrejme dostatok rôzne upravenej zeleniny. Tieto jedlá prijímame v množstve detskej porcie - cca 100 g.

Potraviny, ktorým sa musíme trvale vyhýbať

Rýchle a rafinované cukry a nimi sladené jedlá (zákusky, cukríky, nekvalitná čokoláda / vysoko percentná čokoláda je možná občas 1 – 2 kocky), torty, sušienky, zmrzlina. Mastné jedlá, smotanové omáčky, smažené jedlá, údeniny, výrobky z kravského mlieka a všetky „fast food“ jedlá.

Pitný režim

Pokračujeme už v navyknutom pitnom režime.

Telesná aktivita

Pokračujeme v telesnej aktivite.

Možné chyby v 4. fáze

Návrat k starým stravovacím návykom.
Neschopnosť vyradiť zo svojho života niektoré potraviny – údeniny, nasýtené tuky, smotanové omáčky, koncentrované sladkosti, hranolky, hamburgery a iné „fast food“ jedlá.

Porušenie režimu

Ak sa stane, že sa raz za týždeň prejete (väčšie množstvo nevhodných potravín), vo väčšine prípadov to nebude mať vplyv na Váš stav, pokiaľ to nebudete opakovať dvakrát za sebou.
Ak ste sa prejedali kratšie obdobie, potom sa vráťte na niekoľko dní do druhej fázy.
Keď je toto obdobie ešte dlhšie a začínate priberať, vráťte sa k bielkovinovej diéte do 1. fázy a poraďte sa s Vaším odborným dietologickým poradcom, či lekárom.

Používaním stránok prevádzkovateľa SLIM 4U, s.r.o. dietologické centrum
súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.
Viac informácií.